Pierwsze wino musujące ALITA powstało w winiarni na Litwie w 1980 roku. Od samego początku do produkcji wykorzystywane były najlepszej jakości wina z wyselekcjonowanych regionów Włoch i Hiszpanii. ALITA, to naturalnie fermentowane wina musujące, które w krajach bałtyckich stanowią symbol jakości. Nasze wina można znaleźć na półkach sklepowych na Litwie, Łotwie, Estonii, ale także w Rosji, Wielkiej Brytanii, Niemczech i oczywiście w Polsce.
ALITA SELECTION to kolekcja wysokiej jakości naturalnych win musujących. Do ich produkcji używane są najwyższej jakości odmiany winogron z regionu Emilia-Romagna we Włoszech. Wina wytwarzane są tradycyjną włoską metodą Charmat, wtórnie fermentując w zamkniętych kadziach przez co najmniej 4 tygodnie. Wszystkie warianty zamykane są naturalnym korkiem.
ALITA CLASSIC to linia win, która charakteryzuje się prostotą wyboru. Wina powstają z winogron z Włoskiego regionu Emilia-Romagna Popularna metoda produkcji charmat, sprawia że bąbelki w winie powstają w sposób naturalny. Linia składa się z trzech win musujących, z których każde reprezentuje odrębny smak: słodki, półsłodki oraz półwytrawny. Smaki idealnie współgrają z preferencjami Polaków.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 11

Alita Classic Medium Dry Method Charmat 0,75

Przyjemnie gładki aromat owoców i lekki i orzeźwiający smak owoców cytrusowych i jabłka. Propozycja dla konsumenta, który ceni sobie dobry smak, jednocześnie nie poszukując w winie wyrafinowania.

Alita Classic Mild Sweet Method Charmat 0,75

Wino musujące stworzone przy użyciu metody Charmat. Bardzo kwiecisty aromat dzięki użyciu w mieszance szczepu Muscat oraz harmonijny smak. Alita Mild Sweet przypadnie do gustu wszystkim fanom słodkich i półsłodkich win musujących.

Alita Classic Sweet Method Charmat 0,75

Bardzo wyraziste, słodkie wino musujące powstałe przy użyciu metody Charmat. W zapachu wyczuwalne nuty owocowe, a podniebienie harmonijne, z mocną słodyczą.

Alita LIVI Medium Dry Alcohol Free 0,75

Delikatny złoty kolor, figlarne bąbelki. Charakteryzuje się aromatem świeżych kwiatów, jabłek, brzoskwini i cytryny, o niezwykle orzeźwiającym i łagodnym smaku.

Alita LIVI Sweet Alcohol Free 0,75

Słodkie, nienarzucające się wino musujące, bezalkoholowe. Wyczuwalne nuty brzoskwiń i miodu. W ustach pozostawia delikatny, acz trwały posmak dojrzałych owoców.

Alita Selection Brut Cuvee Method Charmat 0,75

Eleganckie, świeże i perliste wino musujące o kwiecistym aromacie. Do jego produkcji używa się szczepów stosowanych w Szampanii. Jest to kupaż Chardonnay i Pinot Noir. Kremowe podniebienie przebijają nuty jabłek, cytrusów i chleba. Wino pozostawia przyjemny, gładki finisz.

Alita Selection Chardonnay Method Charmat 0,75

Do produkcji tego wina wykorzystano szczep Chardonnay, którego ojczyzną jest Burgundia. Charakteryzuje się ona kwiatowym aromatem i lekką śmietankową nutą.

Alita Selection Muscat Method Charmat 0,75

Naturalnie słodkie wino musujące ze szczepu Muscat. Doskonale zbalansowane i soczyste wino z bukietem dzikiej róży i gałki muszkatołowej i z typowymi dla odmiany aromatami Kwiatu pomarańczy, miodu, mandarynki i słodkiej gruszki na podniebieniu.

ALITA Selection Organic Trebbiano 0,75

Złote z zielonymi refleksami, z delikatnymi bąbelkami tworzącymi trwałą koronę. W nosie pełne aromatu kwiatu lipy i jabłek z kolei na podniebieniu lekkie, świeże z przebijającym się aromatem jabłek i gruszek. Wino to stworzone jest w 100% ze szczepu Trebbiano z ekologicznych upraw. Jak wszystkie wina z linii Alita tworzone jest metodą Charmat.

Alita Selection Riesling Method Charmat 0,75

Półwytrawne wino, z lekko mineralnym posmakiem oraz wyrazistą świeżą kwasowością, która równoważy owocowe akcenty. W zapachu odczuwalne owoce cytrusowe, brzoskwinie i kwiaty, a na podniebieniu świeże i lekkie.

Alita Selection Rose Method Charmat 0,75

Półwytrawne wino musujące wyróżniające się świeżym jagodowym aromatem i smakiem dojrzałych poziomek. Stworzone jest ze szczepu Sangiovese, z którego produkuje się włoskie wina Chianti. To daje przyjemną równowagę między wyrazistą owocowością i odświeżającą kwasowością na finiszu.